Menu
12. 5. 17

Kaloud Krysalis představuje středobod mé vize, říká zakladatel značky Reza Bavar

Kaloud. Značka, která si podmanila dýmkaře po celém světě, když v roce 2012 vypustila na trh revoluční produkt – Lotus. Heat management system rychle získal na popularitě, a po jeho vzoru začaly s vývojem vlastních, nebo zcela kopírovaných pomůcek i ostatní výrobci. Dnes je Lotus, nebo jeho alternativy, nedílnou součástí a základním vybavením mnoha dýmkařů. V průběhu dalších pěti let pak Kaloud méně či více ohromoval svými novinkami v podobě silikonových korunek nebo prémiového uhlí. Letos v únoru vzbudil rozruch zatím nejnovějším produktem Krysalis. O co přesně jde? A proč jej Kaloud nenazývá dýmkou? Nejen na to nám v exkluzivním rozhovoru odpověděl zakladatel značky Reza Bavar.

Ze všeho nejdříve, co je Krysalis? Když se Kaloud o tomto výrobku zmiňuje, říká, že „to není Hookah“.

Slovo „Hookah“ je pouze jedním z výrazů, kterým v podstatě vyjadřujeme vodní dýmku. Jak je známo, v různých částech světa se pro vodní dýmku užívají jiná jména. Pro nás výraz „Hookah“ zcela nevystihuje to, čím ve skutečnosti Krysalis je. Technologie a poznatky, které se v Krysalis snoubí, předčí vše, co nabízí typická Hookah. Záměrem značky Kaloud je kompletně přetvořit zážitek z kouření.

Ve srovnání s běžnými dýmkami má Krysalis lehce vyšší cenovku. Co můžu jako zákazník čekat od Krysalis? Co mě přiměje říct „wow“, jakmile ji doma vybalím a vyzkouším?

Obecně, Krysalis je produkt, který jsem si vždycky přál vidět. Není to pouze nástroj ke kouření, je to oslava samotného rituálu a jeho odkazu. Je to spojení umění a technologie. Můžeš očekávat produkt, který bude zcela unikátní od chvíle, kdy dorazí ke tvým dveřím. Můžeš čekat neobyčejný smysl pro detail a řemeslné zpracování, které nezklame. Můžeš čekat, že tě bude fascinovat, a že se z něj během užívání budeš radovat. Budeš cítit tabák čistším, výraznějším způsobem.

Můžeš prozradit, kolik máte na Krysalis do dnešního dne předobjednávek?

Bohužel, čísla prodeje nikdy nezveřejňujeme. Můžu ale říct, že jsou podniky, které budou exkluzivně Krysalis používat.

Chystáte nějakou low-cost verzi?

Krysalis bude mít určitě několik verzí. A rozhodně bude jednou z nich také levnější varianta.

Samsaris → Vitria → Vitria II. Co přimělo Kaloud přejít ze silikonu k silikon-skleněnému hybridu a ten pak pro následující model zvětšit? Bylo to dáno podněty od zákazníků, nebo jste sami cítili, že produkt prostě potřeboval něco víc?

Vždy produkty vyvíjíme. Jde o dlouhý proces, který vyžaduje spoustu testování a přípravu na výrobu. Kaloud Samsaris byl první krůček směrem vpřed. Pro Kaloud je velice důležité vyvíjet produkty, které dělají z kouření čistší a méně škodlivý požitek. Sklo je ve srovnání se silikonem lepší volbou. A tak jsme korunku upravili. Kaloud Vitria byl druhým krokem v tomto procesu. A Kaloud Vitria II je tím dalším.

Je Vitria II poslední verzí korunky Samsaris, nebo plánujete s tímto modelem jít ještě někam dál?

Jak jsem říkal, vždy přemýšlíme nad způsoby, jak vylepšit to, co jsme dříve vytvořili. Tudíž je možné, že v budoucnu představíme další verze.

Než jste odhalili Krysalis, na internetu se objevovaly odhady, o jaký typ produktu půjde. Někteří čekali, že Lotus dostane novější verzi. Můžeme se na něco takového přeci jen těšit?

Kaloud Krysalis představuje středobod mé vize, čím vlastně Kaloud ve skutečnosti je. Dá se říct, že je to Srdce Kaloudu. Od Krysalis teď bude tvořena spousta dalších produktů. Mnoho z nich uvidíte velmi brzy 😉

Jaký rozdíl můžu pocítit, když místo jiného uhlí použiji pro svůj Lotus uhlíky Aura?

Podařilo se nám sehnat nejčistší kokosové uhlí, které je vůbec možné nálezt. Ten rozdíl může být docela markantní – záleží, s jakým uhlím bychom uhlíky Aura porovnávali. Běžně by měl uživatel pocítit snadnější heat management a mnohem čistší chuť.

Jakými cestami bojuje Kaloud proti padělkům, které do světa vypouštějí některé značky?

Zajišťujeme si patenty a ochranné známky, kdykoli to jen jde. Vyšetřujeme a následně stíháme. Zároveň se spoléháme na podporu naší komunity, že padělky nebudou sami používat. Ve výsledku je to právě zákazník, který diktuje trh – pokud zákazníci kupují padělky, bude jich přibývat a naopak ubývat inovací.

Evropský trh se nyní vypořádává s TPD II, tedy tabákovou směrnicí, určující za jakých podmínek je možné prodávat tabák, jak mají vypadat krabičky apod. Má tato směrnice nějaký dopad i na Kaloud? Jaký ty osobně máš na regulaci názor?

Myslím, že regulace je důsledkem nezodpovědného a oportunistického chování v našem odvětví. Kdybychom odváděli lepší práci při vývoji produktů, zredukovali bychom škodlivost způsobenou kouřením a naopak z něj udělali zážitek, kterým ve skutečnosti může být, potom věřím, že bychom nemuseli sledovat, jak vlády činí podobné kroky, určující, co se v tomto oboru smí, a co ne. Nepříjemným faktem je, že dobrým společnostem, které se snaží inovovat a vyvíjet méně škodlivé alternativy, to ubližuje úplně stejně jako těm, které tímto způsobem nepostupují.

Jaké můžeme očekávat trendy v dýmkařském průmyslu? Vypadá to, že Češi přinesli do tohoto odvětví nový materiál, když Shisha Original vypustila na trh porcelánové dýmky…

Podle mě design a technologie jsou hlavními trendy, kterých se v této oblasti dočkáme. Češi a obecně Evropané hrají v obou směrech velmi důležitou roli. Co se týče českého designu, je opravdu impozantní. Česko toho má spoustu co nabídnou.

Předpokládám, že nám neprozradíš, na jakých nových produktech právě pracuješ… Můžeš alespoň naznačit, o jakou oblast půjde?

Můžu říct, že v nadcházejících měsících uvidíte od Kaloudu dost výrazné dění. Testujeme a pracujeme tak rychle, jak je to možné, abchom mohli představit produkty, na nichž jsme pracovali dlouhé čtyři roky.

Reza Bavar

– zakladatel značky Kaloud
– narodil se v Íránu odkud s rodiči v necelých pěti letech emigroval z důvodu islámské revoluce
– od dětství měl touhu něco vytvářet a kreativně se projevovat, zároveň vždy choval vášeň pro obchod
– má bakalářský titul z antropologie a doktorát z práva
– po dokončení studia se několik let věnoval právnímu poradenství, které jej však nenaplňovalo, a dal přednost byznysu
– v letech 2010-2012 byl členem a později i prezidentem Los Angelské pobočky neziskové organizace Entrepreneurs’ Organization, což je platforma pro firmy a podnikatele, kteří si vzájemně vyměňují poznatky, nápady, znalosti a pomáhají si s rozvojem
– založil konferenci pro podnikatele s názvem EO Alchemy, jejímiž řečníky byli například spoluzakladatel Twitteru Biz Stone, basketbalová legenda Magic Johnson a letos na podzim se jí zúčastní také hvězda skateboardingu Tony Hawk
– podílel se na knize Turning Risk into Reward (Přeměna rizika na odměnu)
– pomáhal se získáváním finančních prostředků pro Millennium Network – údalost pořádanou bývalým prezidentem USA Billem Clintonem a jeho dcerou Chelsea a pod záštitou nadace Clinton Foundation, která má za cíl inspirovat mladé filantropisty
– poskytuje bezplatné právní služby pro osoby s nízkými příjmy, za což obdržel ocenění od advokátní komory
– v oddělení šerifa v okrese Los Angeles tráví čas vzděláváním a inspirováním ohrožené mládeže
– ve volném čase se věnuje poezii, předcvičuje jógu, fotí, potapí se

 

Nejnovější verze korunky značky Kaloud – Samsaris Vitria II – se na našem e-shopu objeví už velmi brzy. Pohlídejte si ji na www.vodnidymky.cz nebo nás sledujte na FB.

 

Vydáno: 12. 5. 2017

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací