Menu
28. 8. 17

Konec rychlého nákupu. Začala platit povinná validace účtu

Počínaje dnešním dnem odstartovala povinnost ověřovat věk při každém prodeji kuřáckého zboží. Respektive mít v momentě vašeho nákupu jistotu, že jste starší 18 let. Pokud jste si tak ještě nenechali validovat účet, doporučujeme tak učinit co nejdříve.

Kdo je již registrovaným zákazníkem, stačí vyplnit žádost a tu nám následně odeslat společně s ofoceným dokladem totožnosti. Není tedy třeba čekat až do chvíle, kdy se rozhodnete objednat si tabák, novou dýmku nebo třeba šlukovku. Stav validace a veškeré pokyny najdete v administraci svého účtu.

Veškeré změny, které jsme provedli, nevychází z naší hlavy. My se jen řídíme platnými českými zákony.

Nejčastěji se nás ptáte, proč jsme se rozhodli pro tento typ ověřování. Z vyjádření Ministerstva zdravotnictví, pod nějž protikuřácký zákon spadá, vyplývá, že za nedostatečné zabezpečení splnění povinností považují např. požadavek na vyplnění čestného prohlášení kupujícím před odesláním objednávky bez náležitého ověření věku kupujícího. Taktéž za nedostatečné splnění povinnosti považují i ověření věku kupujícího přepravní službou až při předání zásilky bez předchozího ověření v průběhu prodeje prostřednictvím systému ověření věku.

Konkurenční e-shopy, které po vás vyžadují pouze vyplnění data narození pro přepravce (nebo vůbec nic), porušují zákony a je otázka času, kdy se na ně zaměří kontrolní orgány.

Konec rychlého nákupu
Konec rychlého nákupu

Dříve možný rychlý nákup dnes už nelze provést. Pro nákup na našich e-shopech je tak nutné se zaregistrovat a pro následný nákup kuřáckého sortimentu si nechat ověřit věk. V případě objednávek nekuřáckého zboží není validace vyžadována, přesto je však pro dokončení objednávky nezbytné se přihlásit, potažmo zaregistrovat.

Upozorňujeme, že odesláním vyplněného formuláře a kopie dokladu totožnosti není účet automaticky validován. Celý postup kontroly a úspěšného ověření vašeho účtu se budeme snažit provést do druhého dne, nicméně může trvat i déle. Žádosti posuzujeme chronologicky v pořadí, jakém přišly.

Veškeré změny, týkající se ověření věku, platí pouze pro maloobchodní, tedy koncové zákazníky.

 

Vydáno: 28. 8. 2017

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací