Menu

Mýtické nadpřirozené bytosti, které člověka děsí a zároveň fascinují

Už od malička se člověk setkává s nadpřirozenými postavami, jako jsou různí bohové či příšery. Někteří existují, aby konali dobro či zlo. Ostatní se neberou za tak důležité a mají úlohu spíše vyplňující (řekněme zábavnou). Avšak jaké je jejich opravdové poslání? Pojďme se podívat na teorie o existenci například Fénixe, Kentaura nebo draka.

V minulosti byly nejrůznější mimosvětské přírodní postavy zcela normální součást lidského bytí. Setkání člověka s nadpřirozenem bylo zaznamenáno už v nejstarších mýtech. Až poslední dvě století v západoevropské kultuře vzniklo nepochopení v tyto bytosti. Jejich existence je totiž v rozporu s vědou.
K nebeským polobožským bytostem patří andělé, serafy či cheruby. Mezi přírodní se řadí víly, trpaslíci, skřeti, obři a vodníci. Jestliže se o mytologii a nadpřirozené bytosti zajímáte, můžete si pořídit tématické dekorace a k tomu bytové doplňky.

Fénix

Nejbarevnější kouzelný pták, se kterým se můžete setkat v mytologiích mnoha národů. Jeho výjimečnost tkví v tom, že pálí sám sebe a poté se ze svého popelu znovu zrodí. Dále má kouzelná peří, ze kterých se dá vyrobit lektvar. Za nejstaršího Fénixe se považuje pták Benu z Egypta. Jeho nalezení je nemožné, neboť se vyskytuje na tajemných místech.

Drak

Tento velký tvor se vyskytuje v pověstech, pohádkách a příbězích mnoha kultur. Drak má hadí a ještěří vlastnosti. Existují také dvě tradice, a to evropská a čínská. V asijských kulturách se drak považuje za symbol síly a deště, zatímco v minulosti tomu tak nebylo. Byla to krvelačná a zlá bestie. Nikdo přesně neví, jak vypadá. Má více podob – jednohlavý, stohlavý drah.

Banshee

Duch ženy, jejíž zjevení znamená smrt. Zmínka o Banshee pochází z irské a skotské mytologie. Jedná se o duši mrtvé víly, která je posel z onoho světa. Zjevuje se jako krásná dívka s dlouhými vlasy a očima bez panenek. Svými plačtivými zvuky a vzdechy předpovídá smrt některému členovi rodiny.

Kentaur

Napůl člověk, napůl kůň. Jedná se o bytost, která pochází z řecké mytologie. Kentaur je divoký a neosedlatelný tvor. Aby se cítil nasycený, musí svůj žaludek nejdříve naplnit lidským pokrmem a poté se napást trávou. Za nejznámějšího Kentaura se považuje Cheirón. Ten se pro svou moudrost stal symbolem mužnosti a statečnosti.

A rozhodně byste přišli na několik dalších zajímavých bytostí. Ač se to možná nezdá, ne všechny děsivé a nepěkné nadpřirozené bytosti musí konat zlo. Než je tedy zařadíte mezi záporáky, zjistěte si o nich více informací.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací