Menu
16. 8. 17

Validace účtu. Nečekejte s žádostí do poslední chvíle

Časy se mění. A stejně tak i zákony a s nimi spjaté povinnosti. Nejnovější legislativní změnou, která se nás dotýká, je protikuřácký zákon. O jeho náležitostech, jež jsme povinni dodržet, se můžete dočíst v předešlém článku. Patrně nejzásadnějším opatřením je validace účtu. Pro nákup jakéhokoliv zboží opatřeného na našich e-shopech piktogramem „nad 18 let“ je nutné se registrovat a nechat si u nás ověřit věk. Z důvodu společného košíku pro všechny tři naše e-shopy také zaniká možnost rychlého nákupu, pro dokončení objednávky tak bude nutné se přihlásit i na e-shopu www.orientshop.cz. Při nákupu nekuřáckého zboží ovšem není potřeba mít validovaný účet.

Přestože se nutnost ověřování věku týká všech internetových obchodů, prodávajících jakékoliv kuřácké zboží, je možné, že se s tímto procesem u některých prodejců nesetkáte. Takový e-shop porušuje zákon a případný nákup u prodejce nedodržujícího platné zákony je podporou tohoto jednání. Chápeme, že rychlejší nákupní proces může být lákadlem, proč dát takovému e-shopu přednost, přesto doporučujeme se nákupu z pochybných obchodů vyhnout.

Nechat si validovat účet můžete už nyní. Upozorňujeme, že odesláním vyplněného formuláře a kopie dokladu totožnosti není účet automaticky validován. Celý postup kontroly a úspěšného ověření vašeho účtu se budeme snažit provést do druhého dne, nicméně může trvat i déle. Žádosti posuzujeme chronologicky v pořadí, jakém přišly.

Veškeré informace o možnostech validace účtu a odpovědi na nejčastější otázky naleznete zde: Validace zákazníka a účtu.

Vzhledem k době potřebné pro úspěšné ověření doporučujeme přistoupit k registraci, respektive k validaci co nejdříve a nečekat až na dobu, kdy budete chtít objednat zboží.

Veškeré změny, týkající se ověření věku, platí pouze pro maloobchodní, tedy koncové zákazníky.

 

Vydáno: 16. 8. 2017

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací