Menu
17. 2. 17

Alphonso. Prvotřídní ovoce v českém tabáku

Představte si křížence broskve, nektarinky, meruňky a melounu s tóny medu a citrusu. Takhle popsala Alphonso, prvotřídní odrůdu manga, gastro kritička Sejal Sukhadwala pro britský deník The Guardian. Šťavnaté ovoce, pěstované v Indii, si našlo cestu i k tabákům pro vodní dýmky. Do svého bohatého portfolia příchutí jej zařadila česká značka Medite.

K nepříliš tradičnímu lískovému oříšku, oblíbené limetce a dalším více než dvaceti příchutím a desítce mixů přibyla zase jedna „spešlovka“. Alphonso. Ovoce považované z hlediska sladkosti a chutě za jedno z nejkvalitnějších. V nabídce řecké abecedy tabáku Medite je Alphonso označené písmenem Stigma.

Název dostalo mango po portugalském mořeplavci Alfonsu Velikém (též Alfonso de Albuquerque). Ten se na počátku 16. století účastnil několika výprav do Indie a jeho počiny jsou považovány za jedny z nejdůležitějších při budování a ochraně portugalské koloniální říše v Orientu a na Středním východě. Na svých cestách pojídal různé druhy manga, což později vedlo k pojmenování jednoho z nich. Právě Portugalci představili světu štěpení mangovníků.

 

Vydáno: 17. 2. 2017

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací