Menu

Bengalúru, hlavní město IT i vonných tyčinek

Bengalúru, třetí největší indické město rozkládající se na jihu země, je označováno za Silicon Valley of India. Stejně jako v americké aglomeraci zde totiž sídlí mnoho významných technologických společností. Nachází se tu například ústředí jednoho z největších asijských leteckých výrobců Hindustan Aeronautics Limited nebo Indické kosmické agentury (Indian Space Research Organisation). Bengalúru je ovšem centrem i zcela jiného odvětví – vonných tyčinek.

V celé Indii je dohromady přibližně pět tisíc společností zabývajících se výrobou vonných tyčinek. Největších hráčů je asi 25 a společně tvoří 30% trhu. Velká část značek má své hlavní sídlo právě v hlavním městě indického státu Karnátaka – Bengalúru. Patří mezi ně také Goloka či Shrinivas.

Rodinná firmu Shrinivas Sugandhalaya, jež stojí za značkou Satya, se výrobou vonných tyčinek zabývá již přes pět desetiletí. Ručně zpracovávané tyčinky jsou tvořeny ze směsí přírodních materiálů. Základy firmy postavil v roce 1964 Late Shri K.N. Satyam Setty. Jasnou vizi a nový, inovativní přístup přinesl do podniku jeho syn Shri. Balakrishna Setty, jenž momentálně celý rodinný byznys sám vede.

Přestože jméno Goloka nemá tak dlouhou historii jako společnost Shrinivas Sugandhalaya, patří nezisková organizace Goloka Seva Trust mezi přední exportéry tradičních nag champových a masalových tyčinek. Zajímavostí je, že veškeré tržby z prodeje tyčinek Goloka jdou na charitativní účely. Meditací s přírodní vůní santalového dřeva nebo omamnou směsí Nag Champa tak navíc přispíváte například na chudé děti.

 

Vydáno: 3. 3. 2017

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací