Menu
15. 11. 19

Česká černota MEDITE NOIR

„Jak to chcete nabít,“ ptá se dýmkař zákazníka. „Tak na sedmičku…“ Je vám takový scénář povědomý? Pak vás jistě potěší nová řada tabáku značky MEDITE. Už z názvu (NOIR) je patrné, že jde o příchuti postavené na tabákové odrůdě Burley.

V MEDITE nenechali tento důležitý milník náhodě a úplně první oficiální českou černotu průběžně konzultovali se znalci z dýmkařské komunity a místními podniky. Na základě zpětné vazby pak mohli udělat potřebné úpravy, aby dosáhli nejlepšího možného výsledku.

Aktuální nabídka tabáku MEDITE NOIR skýtá devět mixů a samostatných příchutí. Minimálně ještě jedna příchuť by však měla přibýt. Svou premiéru by si měla odbýt 21. listopadu na testování v Brně. Jestli příchutí bude více než deset zatím není jasné.

S černým (ne)jsou žerty

Rozdíl mezi světlým a tmavým tabákem je markantní. Temná strana je silnější a oproti světle variantě obsahuje větší množství nikotinu. V případě českého tabáku MEDITE NOIR je to až 4x více. To má za následek silnější buzz, což je termín, kterým dýmkaři označují „nakopnutí“ nikotinem. Pro ostříleného matadora je takový stav žádoucí a přizpůsobuje tomu i způsob, jakým korunku nabije.

Různé typy korunek hrají při nabíjení nejen černého tabáku velkou roli. Černota se však dá nabít i jemněji – to si pak díky odrůdě Burley, která se pro černé tabáky používá, a jejímu zpracování můžete užít vaši oblíbenou příchuť intenzivněji než u některých světlých verzí, postavených na listech Virginia.

Pokud tedy nemáte s černými tabáky příliš zkušeností, doporučujeme k nim ze začátku přistupovat obezřetně. Mohou mít jiné vlastnosti, jinou chuť, jiný efekt, než na co jste byli doposud zvyklí. A jestli potřebujete poradit s nabitím, doporučujeme řídit se návodem, který jsme pro vás sepsali.

 

Vydáno: 15. 11. 2019

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací