Menu

Jak na klidný spánek? S námi budete spát jako dudek!

Ovečka sem, ovečka tam, ale spánek nikde. Máte problémy s usínáním nebo se během noci často probouzíte? Máte pocit, že usínání je nekonečné a ani naprostá tma a ticho vám nepomáhá? Nesahejte hned po prášcích na spaní, ukážeme vám, že to jde i jinak.

Cvičení

Pokud máte večer dostatek energie, že byste mohli ještě uběhnout maraton, tak hurá do běžeckého! Nemusíte nahánět desítky kilometrů, bohatě stačí, když se proběhnete v nejbližším parku nebo kolem vaší ulice. Není běh váš oblíbený sport? Nevadí, vyzkoušejte jinou aktivitu. Zacvičit si můžete i doma na podložce.

Relaxace před spánkem

Další nejčastější příčinou nespavosti a neklidného spánku bývají psychické problémy a stres. Zkuste proto na chvíli vše hodit za hlavu. Říkáte si, že se to lépe řekne, než dělá? Máte pravdu, ale proč to nezkusit. Dejte si relaxační koupel, zapalte vonné tyčinky, pusťte si hudbu nebo váš oblíbený film. Vychutnejte si kouzlo přítomného okamžiku a snažte se neutíkat myšlenkami jinam.

Meditace

Po příjemné koupeli se můžete pustit do meditace. Sedněte si do tradiční meditační pozice nebo tak, jak je vám to pohodlné. Ruce položte na stehna dlaněmi nahoru, zavřete oči a představte si sebe na svém oblíbeném místě, nebo si vybavte chvíle, kdy jste byli nejšťastnější. Než meditaci ukončíte, poděkujte sami sobě a světu za vše, co máte a co vás činí šťastnými.

Aromaterapie

Pomoci si můžete i alternativní medicínou, konkrétně aromaterapií. Stačí pár kapek esence a pokojem se bude linout příjemná, pohodová atmosféra – ideální na zalehnutí do postele. Nabízí se vám dokonce hned několik možností:

Z naší nabídky doporučujeme badyánové vonné tyčinky Nippon Kohden, které vám pomohou při nespavosti a neklidném spánku. Příjemná vůně vás uklidní a než se nadějete, budete spát jako dudek.

Bylinky pro klidný spánek

Velmi populárním uspávačem jsou také bylinky. Určitě jste slyšeli o skvělých účincích meduňky, že? Ale meduňka není jediná bylina, která vás dovede ke klimbání. Podobné účinky má:

  • heřmánek pravý,
  • hluchavka bílá,
  • kozlík lékařský,
  • mateřidouška obecná,
  • levandule lékařská nebo
  • třezalka tečkovaná.

Ze všech bylinek si můžete připravit účinný čaj na klidný spánek. Smíchejte 20-30 g z každé byliny, odeberte 1 lžíci a tu povařte 15 minut v 250 ml vody. Vývar následně nechte ještě 20 minut louhovat, a poté přeceďte. Voila, uspávací elixír je na světě!

 

Vydáno: 29. 11. 2017

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací