Menu
30. 5. 17

Jedna dvě, Fakher jde

„Jednu čtyřicítku a dvě pětadvacítky, prosím,“ říkáte směle obsluze trafiky. Paní na vás nechápavě kouká a v hlavě ji napadá otázka, zda jste si čirou náhodou nespletli podnik. Skoro se až cítí pobouřeně. Tady se přece prodává kuřivo, případně nějaký ten denní či jiný tisk.

Nejde ale o žádnou chybu, vy si přece chcete udělat pohodový večer ve společnosti sladkého melounu a dvou jablek. Prodavačka si jen nestihla zvyknout na nové označení tabákových příchutí arabské značky Al Fakher. A víte co? Nechme trafiku trafikou. My dobře víme, co jaké číslo, barva a symbol na nových krabičkách známého tabáku vyjadřuje.

Před měsícem jsme vám představovali novou podobu egyptského tabáku Nakhla. Ten vsadil na jednoduchost a svým příchutím dal názvy podle barev. Al Fakher na to šel poněkud sofistikovaněji.

Vedle číselného označení, kde každá příchuť má své vlastní numero, lze pro lepší orientaci využít i symbolu, v němž je dané číslo vyobrazeno nebo zbarvení krabičky. Ikonek, představující kategorii příchutě, vymysleli ve Spojených arabských emirátech celkem šest. Kruh symbolizuje tvar jablka, takto označena jsou tedy všechny jablečné příchutě. Ehm, skoro všechny. Dalším znakem je totiž kosočtverec, nebo chcete-li diamant, reprezentující mátovou řadu. Všechny mátové mixy, tudíž i dvě jablka s mátou, najdete tu. Třetím obrázkem je čtyřlístek, pod nimž se skrývá například vanilka, případně ostatní „květinové“ příchutě. Symbol bonbonu obsahuje žvýkačkové dobroty. Pátou, a patrně nejobsáhlejší skupinou příchutí. je ovocná, již poznáte podle trojúhelníku – rozkrojeného kousku ovoce. Obrázkovou výuku uzavírá symbol kapky, a vy už dobře tušíte, že jde o nápoje.

A jak to do onoho tabákového leporela zapadají barvy? To je jednoduché. Citron je žlutý – krabička je žlutá. Borůvka je modrá – krabička taky. A tak podobně. Easy peasy lemon squeezy.

Tak co to bude? Dvě pětadvacítky a jednu čtyřicítku?

Citron je žlutý - krabička

Vydáno: 30. 5. 2017

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací