Menu
21. 5. 20

Vodní dýmka Kaloud Krysalis Eltheria. Je vážně tak výjimečná?

První verzi dýmky-nedýmky Krysalis (dnes Krysalis Monarch) představila značka Kaloud před třemi lety. S cenou v předobjednávce 2 450 dolarů (více než 60 tisíc korun) a nyní v rozmezí 3 450 až 3 950 dolarů (zhruba 85-100 tisíc korun) nešlo a nejde zrovna o vodní dýmku, která by byla dostupná pro širokou veřejnost. To se ale změnilo s příchodem modelu Krysalis Eltheria.


Kaloud a jeho svět

Když jsme se v květnu 2017 ptali majitele značky Rezy Bavara, jestli se dočkáme i levnější varianty, ujistil nás, že Krysalis bude k mání v několika verzích včetně cenově dostupného modelu. A skutečně po téměř třech letech vypustil loni v prosinci Kaloud do světa novinku Krysalis Eltheria.

Kaloud od začátku svého fungování razí dosti svébytnou cestu. V širším pojetí by se dala přirovnat k působení značky Apple, a to hned v několika ohledech:

  • Inovace

Kaloud byl první, který přišel s výrobkem a vlastně celou technologií heat management systemu. Vlastně můžeme říct, že HMS = Kaloud. Mimochodem, pamatujete na konferenci Applu v roce 2007, na které Steve Jobs představil úplně první iPhone?

  • Uzavřený ekosystém

Začalo to Lotusem. Poté přišla korunka, uhlíky, dýmka, hadice, kleště…Spolu všechno dokonale ladí a vzájemně pasuje. Mimo uzavřený systém sice taky, ale už se tolik neobejdete bez otázky “Bude to kompatibilní?”

  • Design

Ucelený, jasně uchopitelný, nezaměnitelný a… ve velké míře kopírovaný.

  • Balení

Smekáme všechny klobouky. To, jak Kaloud balí své produkty, neumí zatím žádná jiná značka v dýmkařském odvětví. A konkrétně v případě vodní dýmky Krysalis Eltheria je požitek z rozbalování totálně omračující. Těžko si představit, co Reza Bavar myslí tím, když říká “pokud se vám líbí, jak je zabalená Krysalis Eltheria, potom balení Krysalis Monarch vás odrovná úplně.”

To, jak Kaloud balí své produkty, neumí zatím žádná jiná značka v dýmkařském odvětví. A konkrétně v případě vodní dýmky Krysalis Eltheria je požitek z rozbalování totálně omračující

Nové technologie

Pojďme se teď podívat trochu blíž na novou vodní dýmku Kaloud. Kromě toho, co už jsme zmínili, tedy design či balení, přináší Krysalis Eltheria také výrazné konstrukční prvky, které stojí za zmínku:

  • Plastová váza

Přestože je většina z nás zvyklá na sklo, a ideálně z české produkce, z křišťálu, broušené, v barvách duhy, nerozbitné, použitelné se všemi dýmkami na světě, Krysalis Eltheria má dvojitou vázu z plastu. Ten je BPA free, tudíž neobsahuje škodlivou látku Bisfenol A. Označení Ultra Clear zase slibuje jasnou průzračnost.

  • Filtrační systém s aktivním uhlím

“Filtruje škodlivé látky, kouř je tak o mnoho čistší,” popisuje novinku Reza Bavar. K filtrování slouží speciální kapsle, které se vkládají do downstemu. Trvanlivost jedné kapsle je mezi 30-60 použitími (čím silnější tabák a větší žár z uhlíků, tím kratší trvanlivost).

  • Hadice z platinou vulkanizovaného silikonu

Další vychytávka, která přispívá k čistšímu a příjemnějšímu požitku z dýmkaření. Díky dané výrobní technologii je hadice pevnější, bez zápachu, netoxická, s vyšší čistotou, odolná vůči plísním nebo jiným škodlivinám. Hojně se tato technologie využívá ve farmacii a gastronomii.

Velké výzvy

Zakomponovat do Krysalisu Eltheria všechny inovace a dostat se na přijatelnou cenu produktu nebylo podle Rezy Bavara vůbec jednoduché. “Nejtěžší u modelu Eltheria bylo docílit takového designu, který jsem s klidným svědomím mohl označit za Krysalis. Výzvou byla také funkčnost, jelikož jsme museli vymyslet, jak do Eltherie vměstnat všechna technologická vylepšení a zároveň udržet cenovku co nejníž to jde.”

Za nás je Kaloud Krysalis Eltheria velmi zajímavým produktem, který by mohl ostatní výrobce inspirovat v tom, jak nahlížet na budoucnost vodních dýmek zejména z pohledu nových technologií. A už se těšíme, s čím značka Kaloud přijde příště.

 

Vydáno: 21. 5. 2020

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací