Menu
31. 3. 17

Kaya jde cestou moderně-tradičních vodních dýmek

Vyznat se v označení modelových řad značky Kaya či schopnost do nich zařadit jednotlivé vodní dýmky podle vzhledu, nemusí být pro někoho ze začátku žádná hračka. Kaya totiž vedle typicky tradičních a moderních dýmek tyto dvě sorty různě fúzuje.

Těžké, mosazné tělo zlaté barvy, na něm volně položený rozměrný talířek a třicet centimetrů vysoká váza konvenčního tvaru s orientálním zdobením, která je s tělem spojena gumovým nebo silikonovým těsněním. Naproti tomu tělo z lehkého hliníku, povrchově upravené, aby vzdorovalo korozním útokům. Vespod srdce, těsně pod vývodem na hadici a zpětným ventilem, vykrojené zobáčky pro bajonetové zacvaknutí do vázy. Dva kontrasty, které poměrně jasně definují kategorie vodních dýmek, do kterých spadají. Tradiční a moderní. Německý výrobce Kaya ale ukazuje, že se v určitých ohledech dají dva protichůdné světy sjednotit.

Záměr uzmout z každého typu dýmky tu nejlepší část a stvořit vodnice, které navíc nesou poměrně příjemnou cenovku, je patrný u řady El Keyif s podtitulem Classic. Jednoduchý design s tělem z pochromované mosazi v tradiční zlaté, chromové nebo elegantní černé barvě. K tomu podobně stylizovaný design vázy více či méně odvážného tvaru. A samozřejmě těsnění namísto závitu, jakožto jeden ze základních prvků arabských vodních dýmek. Z jednotlivých modelů řady El Keyif Classic na první pohled dýchá orientální kultura, přesto je při bližším zkoumání zřetelně znát také novodobý styl. Dýmky pojmenované Shiva, Mithras a Ambrosia zkrátka tvoří kompromis mezi nezaměnitelným vzhledem tradičních vodních dýmek, a moderním designem. Příjemné lákadlo představuje u těchto modelů cena, která je většinou nižší než jiné dýmky stejné nebo podobné kvality.

 

Vydáno: 31. 3. 2017

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací