Menu
18. 10. 18

KLIFIDES, nová česká ikona ve světě dýmek

 

Pivo, Pavel Nedvěd, Jaromír Jágr, holky, sklo, porcelán. Česká republika dala světu cenné poklady. Když se zeptáte v Austrálii místního studenta vysoké školy, jestli zná Česko, v hlavě mu ihned naskočí plzeňský ležák. V americkém Pittsburghu zase budete těžko hledat člověka, který nikdy neslyšel o jednom z nejznámějších “tučňáků” původem z Kladna. A pokud s českým pasem vyrazíte do Dubaje, budou vás vnímat jako zástupce jedné ze světových dýmkařských velmocí.

Ručně vyřezávané dřevěné produkty od designéra Filipa Klímy nasbíraly své fanoušky a obdivovatele ještě dlouho před oficiálním představením na trh.

K výraznému povědomí minimálně mezi dýmkařskou veřejností má nyní nakročeno česká značka KLIFIDES. Ručně vyřezávané dřevěné produkty od designéra Filipa Klímy nasbíraly své fanoušky a obdivovatele ještě dlouho před oficiálním představením na trh. Stále ve fázi konceptu se vodní dýmky KLIFIDES objevovaly na veletrzích a některé z nich si do provozu uzmuly i dýmkařské podniky. A přestože u prototypů zdaleka nešlo o dokonale vyladěné výrobky, na české designové dýmky se při testování snášela jedna chvála za druhou.

Vodní dýmka jako žádná jiná

Mnohé značky upozorňují na ruční práci, případně s ní spjatou možnost lehce odlišného vzhledu dvou stejných modelů. V balení jiné dýmky zase dostanete vložený certifikát pravosti obsahující sériové číslo vašeho nového maskota. A KLIFIDES? Ruční práce zde neznamená pouze foukanou vázu z českého skla.

Každý detail všech dřevěných částí je výsledkem vynaloženého úsilí Filipa Klímy. Každý výtvor má svůj osobitý vzhled, který nenajdete u žádné další dýmky této značky. Některé prvky odlišující od sebe dvě podobné dýmky nejsou nikterak výrazné, může jít třeba jen o drobný doplněk. Stále však platí pravidlo jedinečného designu. Proto dýmky KLIFIDES vlastně ani nepotřebují sériová čísla – každý model by totiž vždy nesl označení „1“.

Po několikaměsíčním finálním dolaďování se nejen dýmkařský svět konečně dočkal a může se o kvalitách designových produktů KLIFIDES přesvědčit na vlastní oči, ruce i plíce. Všechny aktuální modely najdete pouze na našem e-shopu.

Po několikaměsíčním finálním dolaďování se nejen dýmkařský svět konečně dočkal a může se o kvalitách designových produktů KLIFIDES přesvědčit na vlastní oči, ruce i plíce.

S vodní dýmkou KLIFIDES jsme před časem vyrazili na Slovensko do historického městečka Kremnica. Na video, které pro nás natočil slovenský tvůrce Markus Bátovský, se můžete podívat na našem Facebooku nebo Instagramu.

 

Vydáno: 18. 10. 2018

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací