Menu
3. 8. 18

MATAMAR: Dýmku do backstage? Raději si přivezeme vlastní

V létě obrážejí především české a slovenské hudební festivaly. Jinak je můžete potkat v klubech nejen po celé republice, kde během víkendů rozjíždějí taneční zábavu. A rozhodně nebude náhoda, když je uvidíte se šlauchem v ruce. Nejžádanější DJ duo domácí elektronické scény MATAMAR si totiž kromě hudby našlo zalíbení taky ve vodních dýmkách.


MATAMAR během jednoho ze svých vystoupení
MATAMAR během jednoho ze svých vystoupení

 

Kdy jste spolu začali hrát a jak k tomu vlastně došlo?

My dva se známe dá se říct téměř od první/druhé třídy základní školy a od té doby jsme nejlepší kámoši. Spojovala nás i mimo jiné vášeň pro hudbu a už od malička především k té elektronické… Společně jsme začali hrát řekněme tak 13-14 let dozadu a začalo to celé tím, že si jeden z nás koupil gramce, mixák, první desky a ten druhý ho následoval o pár týdnů později a začala práce na společném projektu jménem MATAMAR a pilování prvních mixů a setů. Úplně první vystoupení před „živými lidmi“, pokud nepočítám naše sessions v obýváku před kámoši, či přítelkyněmi, se pak uskutečnilo v roce 2006 v Praze v jednom dnes už neexistujícím klubu.

Hráli jste s Aokim nebo Paul Van Dykem, tvořili atmosféru před letošním Sensation White, pravidelně vystupujete na Mácháči a takhle bychom mohli pokračovat klidně dál. Máte ve svým wishlistu událost nebo interpreta, na které nebo s kterým byste si chtěli zahrát?

Je pravda, že těch světových jmen, se kterými jsme měli tu možnost vystoupit, by se za tu dobu dalo napočítat desítky a je to pokaždé skvělá zkušenost a zážitek potkat velké světové hvězdy a mít možnost s nimi i prohodit pár slov. Mnozí překvapí svojí skromností a přístupem. ty největší sny jsme si v tomhle už asi splnili, ale určitě se těšíme na letošní Mácháč, kde vystoupí dvě obrovské ikony taneční hudby a to Hardwell a Armin Van Buuren.

Čeští DJs MATAMAR nabírají sílu před svým vystoupením
Takhle slavní DJs nabírají sílu před svým vystoupením. Zdroj: Instagram

Dýmku do backstage? Asi bychom se báli

Jak dlouho dýmkaříte? Taky jste začínali po čajovnách na rychlozápalných uhlících?

Je to jak říkáš – naše první zkušenosti s dýmkami určitě sahají někam do období naší střední školy a začínali jsme asi jako většina po čajovnách a i doma se občas nějaká objevila.

Míváte na akcích hvězdný manýry? Třeba že si kromě vodky a nějakýho nealka naporučíte i plotýnkovej žhavič, kilo tabáku, uhlíky…

Upřímně nás už opravdu napadlo, že by bylo cool si dopřát dýmku v backstagei před vystoupením, ale asi si raději vše přivezeme své – přeci jen už jsme zhýčkaní a asi bychom se báli, co by nás pak mohlo čekat… 😀

Chystáte si dýmky sami, nebo máte v týmu vlastního shisha mastera? A pokud sami, kdo častěji připravuje dýmku?

Jako ve všem se i v přípravě dýmky poctivě střídáme!

Co bychom ve vašich korunkách našli nejčastěji?

Aktuálně si asi nejvíc ujíždíme na velice známém tabáku Tingle Tangle od Maridanu, dost oblíbené jsou u nás tabáky od Serbetli – většinou nějaké fresh mixy, ale určitě máme v plánu ochutnat i nové značky a příchutě – aktuálně se chystáme proklepnout tabáky od značky Haze.

MATAMAR při fandění českým hokejistům na MS 2018
MATAMAR při fandění českým hokejistům na MS 2018

Hlavně si to udělat hezký

Kolik dýmek dohromady máte a která dostává největší zápřah?

Dohromady máme nějakých 8 dýmek a asi nejvíce aktuálně dostávají Wookah a Steamulation.

Máte ve svým okolí i další Djs, kteří propadli dýmkám? Že například na Mácháči si ve volných chvílích společně něco nabijete. Nebo spíš ostatní chodí jen ochutnávat?

Určitě je vidět, že téhle vášni propadá stále více lidí okolo nás a samozřejmě i mnoho našich kolegů… každopádně bych řekl, že aktuálně jsme jednoznačně největší nadšenci a dýmku s sebou bereme, kam je to jen možné, takže určitě i na Mácháč ji zabalíme s sebou!

Jak si úplně nejvíc vychutnáte dýmku? Spolu, každej sám, na akci když hrajete, v loungi když se nemusíte o nic starat…

Vše má něco do sebe a každou dýmku si vychutnáme naplno, ať už ji připraví někdo za nás, nebo si s ní dáme práci sami. Důležité je si udělat hezkou chvíli a neřešit nic jiného.

Trochu navážu na druhou otázku – je někdo, s kým byste si rádi dali dýmku? Ať už slavnej DJ nebo kdokoliv jinej?

Zajímavé by asi bylo si dát dýmku se Salvatorem Ganaccim při jeho vystoupení…

Díky za rozhovor.

 

Vydáno: 3. 8. 2018

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací