Menu

Matcha – zelený zázrak. Seznamte se!

Všude se o ní mluví, najdete ji snad v každé prodejně zdravé výživy. Matcha. Tento zázračný přírodní produkt vám může zkvalitnit každodenní život a dodat vám řádnou dávku energie. Chtěli byste zelený elixír vyzkoušet, ale nejste si jistí? Pojďme se společně podívat, co to ta matcha vlastně je!

Kde se vzala a čím se liší

Celá staletí… Tak dlouhou tradici má zelený prášek Matcha. Co se týče místa jejího původu, není zcela jednoznačné. Víme však jistě, že za matchu vděčíme jak Číně, tak Japonsku. Její existence je také spjata s budhismem.

Pokud hledáte Matcha čaj v regálech kamenného obchodu či e-shopu, najdete jej v sekci zelených čajů. Od těch „běžných“ se ale liší. Jedním z rozdílů je způsob pěstování. V době před sklizní se lístkům čajovníku zamezí přístup světla a chemické reakce se postarají o všechny jejich unikátní vlastnosti a také barvu. Nicméně my, konzumenti, vnímáme odlišnost především ve finální podobě čaje.

Hlavní rozdíl, a současně benefit, spočívá v konzumaci celých čajových lístků ve formě prášku (nikoli pouze výluhu), které rozmícháme v horké vodě. Výsledkem je sytě zelený nápoj plný vysoce ceněných vlastností.

Čaj má vždy zelenou

Skutečnost, že čaj má obecně pozitivní účinky na naše fyzické i psychické zdraví, není nutné zdůrazňovat. Pokud byste se o tomto tématu chtěli dozvědět více, doporučujeme si přečíst článek, který vás s tou tématikou seznámí. Například Matcha všechny pozitivní účinky zeleného čaje násobí!

    Matcha pro vás bude přínosná, pokud:

  • …se snažíte zhubnout – proces hubnutí spočívá v jednoduchém principu, kdy energetický výdej musí být vyšší než příjem. Matcha v tomto případě plní funkci zvyšování výdeje těla. Má schopnost nabudit metabolismus a akceleruje naše spalování. Kofein, obsažený v tomto prášku, můžeme pak využít pro zlepšení našeho fyzického výkonu – a ten hraje v procesu hubnutí významnou roli!
  • …chcete detoxikovat organismus – cítíte se často unavení, nebo potřebujete tak nějak „nakopnout“? Matcha vám poslouží! Největší práci odvedou antioxidanty v ní obsažené. Matcha má rovněž pozitivní vliv na střeva. Obsahuje celou řadu minerálů a vitamínů, a to například draslík, který bojuje proti zadržování vody v těle.
  • potřebujete ozvláštnit jídelníček – ovesná kaše k snídani, ovoce nebo jogurt na svačinu, kousek masa s přílohou na oběd a salát k večeři. Je vám to povědomé? Pokud byste rádi oživili svůj jídelníček a současně podpořili své zdraví, matcha je ideální volbou! Internet doslova překypuje recepty, které stojí za vyzkoušení. S matchou můžete v kuchyni doslova kouzlit. Zakomponovat můžete zajímavá koření a nevšední chuťové zážitky na sebe nenechají dlouho čekat. A co je na tom všem nejlepší? Tělo vám poděkuje!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací