Menu
23. 1. 20

SHISHA ORIGINAL má novou verzi dýmky Aristo. Je celá z balonků

Porcelán vyměnili za latex. Tuzemská značka a výrobce designových vodních dýmek SHISHA ORIGINAL je známá tím, že jako jediná na světě vyrábí dýmky z českého porcelánu, doplněného o české sklo a další prémiové materiály. S čerstvě představeným modelem se trochu překvapivě vydali úplně jinou cestou. Přestože vodní dýmka vychází z prvního modelu značky Aristo, nenajdete na ní ani kousek ze zmíněných materiálů. Je totiž celá vyrobená z nafukovacích balonků.


Možná teď kroutíte hlavou a ptáte se, co že to je za blábol. Nejde ale o žádnou novinářskou kachnu. V dýmkárně, kterou značka SHISHA ORIGINAL otevřela minulý rok na jaře v Brně, mají zákazníci možnost prohlédnout si balonkovou vodní dýmku v nadživotní velikosti. Měří zhruba metr a půl a vyrobit ji zabralo jejímu autorovi Tomáši Okurkovi přes čtyři hodiny.

„Na výrobu dýmky padlo sedmdesát balonků. Jsou všechny docela dlouhé, takže jich nebylo potřeba příliš mnoho. Některé sochy si jich vezmou třeba tři sta. Nedávno jsem dokonce dělal čtyřmetrový kazeťák ze čtrnácti set balonků.“

Tomáš Okurek staví sochy z ekologických balonků. Pro značku SHISHA ORIGINAL vyrobil vodní dýmku v nadživotní velikosti.

Balonky, ze kterých je vodní dýmka vyrobená, jsou z přírodního latexu a kompletně biologicky rozložitelné. Sochy z nich postavené vydrží v ideálních podmínkách klidně i půl roku. Balonkové Aristo tak dlouho držet tvar ale dost pravděpodobně nezvládne.

„Nejlepší je pro balonky chlad. Pokud byste dali dýmku do mrazáku, bude držet tvar i lesk několik měsíců. Na stavění soch používám jenom kvalitní ekologické balonky, takže nemusím řešit, že by za mnou někdo přišel a řekl: ty tvoje sochy škodí životnímu prostředí. Krom toho je spousta výtvorů určená pro děti, tím spíš je potřeba brát kvalitu balonků v potaz.“

Chtěli byste i vy mít doma svou vodní dýmku z balonků? Zajímá vás, co všechno dokáže Tomáš Okurek vyrobit z balonků kromě vodní dýmky? Tak se mrkněte na jeho web.

Vydáno: 23. 1. 2020

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací