Menu
5. 5. 20

Spouštíme „Pomáháme dýmkárnám“, projekt na podporu dýmkařských podniků

Nelehká situace v době koronavirové pandemie nás přiměla zamyslet se nad možnostmi, jakými bychom mohli podpořit lokální čajovny, shisha bary a dýmkařské lounge. Dali jsme hlavy dohromady, spojili se s velkými značkami z oblasti vodních dýmek a začali tvořit projekt s názvem Pomáháme dýmkárnám.


Na začátku byla jednoduchá myšlenka

Když se z nařízení vlády v polovině března zavřely všechny provozovny s vodními dýmkami, jen málokdo vůbec tušil, jak dlouho budou opatření trvat a jaký dopad na konci přinesou. Postupem času bylo ale stále jasnější, že hned tak provozovatelé své dýmkařské podniky neotevřou.

V té době jsme si poprvé začali pohrávat s myšlenkou, že vymyslíme způsob, jak se aktivně zapojit do pomoci. Nápady se nabalovaly, a před námi se zjevovaly čím dál detailnější obrysy úplně nového projektu. Po několika debatách a prozkoumávání možností jsme konečně měli jasno.

Pomáháme dýmkárnám je projekt společnosti SHANTI & Co. na podporu dýmkařským podnikům

Spojili jsme síly se světovými značkami

Roztočili jsme projektový kolotoč, do něhož jsme přizvali i velké značky ze světa vodních dýmek. Díky dlouholetým přátelským vztahům s výrobci dýmek nebo dodavateli kokosových uhlíků jsme od začátku měli menší výhodu při lobování za projekt. Představili jsme svou vizi solidarity a snahy udělat něco pro dýmkařský trh.

“Super nápad, počítejte s námi.” Nadšeně jsme na seznam partnerů připisovali značky, které souzněly s naší ideou a byly ochotny se zapojit. Protože ale v každé zemi se situace s šířením viru a zaváděním opatření projevovala jiným způsobem, pro některé výrobce nebylo možné jít do toho s námi. I tak se nám ale podařilo vytvořit poměrně silnou základnu.

Od vizitky po dotace

Celý projekt Pomáháme dýmkárnám jsme rozdělili na čtyři části. Každá provozovna si tak může sama zvolit, jaká pomoc je pro ni důležitá. Stejně tak si každý dýmkařský nadšenec a každá dýmkařská nadšenkyně může vybrat, do jaké míry dýmkárny podpoří.

U prezentace jednotlivých podniků, neboli virtuální vizitky, a nabídky voucherů na budoucí spotřebu jsme se inspirovali podobně zaměřenými projekty na podporu hospod, barů či kaváren. Na webu pomahamedymkarnam.cz si tak můžete najít dýmkárnu ve svém okolí a případně si u ní předplatit útratu. A to klidně i v době, kdy už žádná opatření nebudou platit.

Díky projektu Pomáháme dýmkárnám si můžete najít svůj oblíbený podnik s vodní dýmkou a podpořit ji.

V další fázi si dýmkárny budou moct do kalendáře na webu projektu vkládat plánované události jako třeba testování nových příchutí tabáku, oslavu narozenin nebo workshop pro zákazníky.

Závěrečná část podpory spočívá v dotování zásob. Jakmile se provoz dýmkáren zase naplno rozjede, rozdělíme mezi ně uhlíky, náustky nebo třeba úplně nové vodní dýmky. O tom, komu zásoby rozdáme, budou rozhodovat sami zákazníci formou hlasování.

Rádi bychom poděkovali všem značkám, které se do projektu zapojily. Tohle jsou ony:

  • Aladin

  • Embery

  • Kaloud

  • Kaya

  • Oduman

Dále také děkujeme významným dýmkařským blogům Dýmkařův koutek a HookahWeek a také vyhledávači NaDýmku.cz za jejich mediální podporu.

Věříme, že se nám všem podaří semknout a pomoci, třeba i nepatrně, svým úsilím a dle svých možností nejen udržet naše oblíbené dýmkárny při životě, ale umožnit našemu životnímu stylu a oblíbené volnočasové aktivitě, aby nadále zdravě rostla.

Přidejte se do facebookové skupiny projektu. Kromě aktuálních informací a prezentace dýmkáren v ní budete mít také možnost hlasovat o dotované zásoby.

 

Vydáno: 5. 5. 2020

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací