Menu
9. 1. 20

TOP 10 dýmkařských novinek 2019

Rádi posloucháte zvuk bublající vody, váš pokoj přes všechen kouř často připomíná finskou saunu a v mikulášském balíčku víc než cokoliv jiného hledáte kostky kokosových uhlíků? Pak vám jistě jako zarytým dýmkařům neunikne žádná novinka. Rok 2019 toho pro fanoušky vodních dýmek přinesl víc než dost. Pojďme se nyní podívat na 10 těch nejžhavějších věcí, které se loni objevily na našem e-shopu.


10. Kleště Tortuga
Ruská značka Tortuga vyrábí vlastní dýmky i příslušenství. Klidně bychom tady mohli vypíchnout přednosti jejich propracovaných korunek. Nás ale o malinko víc zaujaly jejich kleště na uhlíky. Dělají je v klasickém stříbrném a matně černém provedení. Modely Akula a Barracuda mají ozubené čelisti pro lepší manipulaci s uhlím. Kleště krásně padnou do ruky a člověk si na ně velmi rychle a rád zvykne. A přitom taková blbost, že?

9. Vodní dýmky Wookah #QLS
Přestože nebyla nouze o nové barvy a typy dřeva, ze kterých ve Wookah vyráběli těla svých dýmek, dlouho se čekalo na něco opravdu nového. A konečně to přišlo! #QLS a #GJS neboli Quick Lock System a Ground Joint Connection představují technologické vylepšení v podobě bajonetového spojení těla s vázou namísto závitového a zábrusový konektor na hadici, který nepotřebuje těsnění.

8. Žhavič Shisha-Turbine Next
Němečtí inženýři si pohráli s turbo žhavičem, který vám díky zabudovanému větráku rozpálí uhlíky klidně za 5 minut. A nový model žhaviče má tak pod spirálou klapky, které foukaný vzduch usměrňují do kruhového proudění. Zní to složitě? Tak jinak. Se žhavičem Shisha-Turbine Next už nemusíte otáčet uhlíky.

7. Vodní dýmky MVP
První vlaštovky nerezových dýmek MVP, které vyrábí známá německá značka Aladin, se u nás objevily už na konci roku 2018. Pořádný boom však nastal až loni, kdy přibývaly další a další celonerezky. U Aladinů se podařilo šikovně najet na trend jednoduchých obráběných dýmek a udržet nízké ceny, které jsou pro značku Aladin vlastní. A tak přibyl přímý konkurent pro Kayu v segmentu levnějších a zároveň velmi kvalitních vodních dýmek.

Nerezové vodní dýmky značky MVP mají skvělý poměr cena/výkon.

6. Korunky Kolos
Kolos je další ruský zástupce, který v loňském roce vyvolal ohromné pozdvižení v tom nejlepším možném smyslu. Široká škála typů korunek pro světlé i tmavé tabáky, nádherné zpracování připomínající obrazy abstraktního malíře Jacksona Pollocka a naprosto parádní podýmení. Kolosy se staly bestsellerem, podobně jako třeba o něco déle zajeté Solaris.

5. Vodní dýmky SHISHA ORIGINAL Mood Titanium
Český výrobce designových dýmek z porcelánu a ručně foukaného českého skla sice nepustil do světa žádný nový model, ale i tak o něm bylo u nás i ve světě hodně slyšet. Na frankfurtském veletrhu Shisha Messe představil prémovou verzi vodní dýmky Mood. Té nechal její porcelánové tělo vyladit titanovou vrstvou, která jednak háže krásné barevné efekty a navíc působí jako ochranný filtr. Mood Titanium můžete mít ve zlatém, stříbrném nebo safírovém provedení. A jakýsi šestý smysl nám říká, že ještě nějaké varianty přibudou…

4. Tabák Maridan
Jedna z TOP tabákových značek v Německu, která si našla cestu také na český trh. Maridan má ve svém portfoliu příchutí maskota, který je dnes už živoucí legendou – Tingle Tangle, kombinaci limetky, grepu a marakuji. V nabídce je každopádně možné najít další rozmanité chutě, například skořico-hřebíčko-kardamo-mlékové Namasté nebo mentolový mix sladkého melounu a okurky s názvem Alpine Rush.

3. Vodní dýmky KLIFIDES
Vždy, když se designér, dýmkař a řezbář v jedné osobě Filip Klíma zavře do své dílny, vznikne vodní dýmka, která naprosto překračuje hranice našeho chápání. Ryze česká značka KLIFIDES získává na stále větší popularitě, a to jak na domácí půdě, tak i v méně či více exotických končinách. Několik nových dřevěných „soch“ se na konci loňského roku stihlo vyprodat v mrknutí oka. A úplně to chápeme. Kdo by doma nechtěl mít dýmku, o které může říct, že ji nikdo jiný na světě nemá?

České ručně vyřezávané vodní dýmky KLIFIDES z dílny designéra Filipa Klímy nemají ve světě konkurenci.

Foto: Nikola Weigleova

2. Vázy Craft
Ruská dýmkařská produkce je nezastavitelná mašina, která chrlí jednu značku za druhou. Současný trend dodávání dýmek bez váz nebo kompletního příslušenství otevírá dveře dalším výrobcům. Jedním z nich je CRAFT Hookah Company z Novosibirsku. Ručně foukané vázy CRAFT jsou častou volbou dýmkařů, kteří si svůj nástroj skládají od základů a podle vlastních nekompromisních požadavků.

1. Tabák MEDITE Noir
Jeden z nejpropíranějších produktů loňska. První oficiální český tabák z odrůdy Burley prošel dlouhým vývojem, než se značka MEDITE rozhodla pustit novou řadu Noir do prodeje. Díky konstruktivní zpětné vazbě od dýmkařských ochutnavačů mohli čeští výrobci vychytat největší mouchy jednotlivých příchutí a nabídnout tak dýmkařům ten nejlepší možný výsledek.

Zaujala vás v minulém roce nějaká jiná novinka z našeho e-shopu, kterou jsme na seznam nedali? Klidně nám ji napište do komentářů na našem Facebooku.

 

Vydáno: 9. 1. 2020

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací