Menu

TOP 5 jóga festivalů v ČR, které si nemůžete nechat ujít

Cvičení jógy se v dnešní době stalo velice opěvované a populární. A to zcela oprávněně. Pod slovem jóga se neskrývá jen relaxační cvičení, ale také filozofický směr vycházející z hinduismu. Jedná se hlavně o uvolnění těla, duše a nastolení rovnováhy pro mysl. Vše se točí okolo harmonie, rovnováhy, spojení a sjednocení.

Pokud patříte mezi jóga nadšence, víte, že důležitým aspektem je atmosféra. Technické vymoženosti nejsou vůbec potřeba, ba naopak. K navození té správné atmosféry vám dopomůžou třeba vonné tyčinky nebo správná dekorace. Můžete cvičit jak v tělocvičně, doma, tak venku. Stačí se jen cítit uvolněně a mít kolem sebe dobře naladěné lidi.
Aby člověk poznal jógu do hloubky a užil si ji ještě intenzivněji, pořádají se jóga festivaly. Organizují je nadšení lektoři v příjemných prostorech. A bývá to opravdový jogínský zážitek!
Chtěli byste se zúčastnit? Vytvořili jsme pro vás seznam těch nejoblíbenějších jóga akcí, které se v České republice konají, ať si máte z čeho vybírat.

YOGA & DANCE FESTIVAL OSTRAVA

Jak už název vypovídá, festival se koná v Ostravě. A to konkrétně v impozantních prostorech Dolní oblasti Vítkovic. Lidé se sem už sedmým rokem sjíždějí nejen kvůli stylovému místu Nových koupelen, ale také díky povedenému čtyřdennímu programu. Hlavním cílem organizátorů je představení netradičních stylů a pojetí jógy. Při této příležitosti si můžete zacvičit se známými českými, či zahraničními lektory.

PRAGUE SPIRIT FESTIVAL

Tento festival mezi ostatními podobnými akcemi vyniká. A to hlavě tím, že každým rokem spojí své síly s Kontem Bariéry, a pomáhají tak mladým lidem s Downovým syndromem. Prague Spirit Festival je věnovaný všem, kteří mají rádi lidi a rádi se s nimi potkávají. A to prostřednictvím jógy, tance a hudby.

YOGAFALL OSTRAVA

Mezi další jóga festivaly v Moravskoslezském kraji patří Yogafall. Každý ročník se zaměřuje na jiné téma, které rozvíjí jemné energie, intuici i smysly. Na této akci si užijete spoustu zábavy, dozvíte se něco o józe a zacvičíte si ji pod taktovkou zkušených instruktorů.

LIVE YOGA – LOVE BRNO

Brno na podzim již čtvrtým rokem pořádá Live Yoga Festival. Těšit se můžete na světové lektory z Moskvy, Manchesteru a samozřejmě také domácí hosty. Jako každý jogínský festival je i tento zaměřený na sebepoznání, odpočinek, objevování nových stylů jógy a sbližování se s ostatními lidmi.

YOGAFEST ZLÍN

,,Snad touha spojit lidi láskou k józe a zdravému pohybu‘‘ – touto myšlenou se řídí Yogafest Zlín. Tato akce se pořádá v nově zrekonstruovaných prostorech Filmového Uzlu Zlín. Krom mnoha lekcí jógy, přednášek, meditací a dýchání zde nechybí relaxační zóna, výborná vegetariánská strava ani jarmark s jogínským oblečením. Festival přiláká všechny, kdo se zajímají o jógu a zdravý pohyb.

Ať už se hlásíte k nadšeným začátečníkům, nebo k ostříleným ,,jógaznalcům‘‘, nezapomeňte, že tyto festivaly jsou pro vás připraveny z nadšení pro věc a s láskou. Nebojte se tedy navštívit kterýkoli z nich!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací