Menu

Věštění – tarotové karty

Věštění a magie se používá pro výklad budoucnosti už po staletí. V dnešní moderní době, kdy věda a technika stoupá nahoru, by se mohl člověk pozastavit a říct si, že je to přežitek. Že nám vše dokáže vysvětlit fyzika a moderní přístroje. Spousta lidí se ale stále obrací na okultisty a nechává si od nich vyložit svůj osud. Ať už se jedná o věštění z koule, kyvadel, starodávných run nebo tarotových karet.

Věštění z tarotových karet je jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších způsobů, kterým si lidé nechávají předpovědět budoucnost.

Historie tarotových karet

Kdy, kde a jak se vlastně tarotové karty vzaly, dodnes nikdo nedokázal přesně podložit. Podle všeho se z nich původně vůbec nevěštilo, ale hrál se s nimi obyčejný hospodský karban. Podle legendy pochází z Blízkého východu z okolí Indie a starověkého Egypta a do Evropy se dostaly až později.

Poprvé se o tarotu zmiňují zákony v Bernu ve 14. století, které karty zakazují kvůli hazardu. Je tedy jasné, že jako věštecká pomůcka se začaly používat až později.

V okultismu začaly karty hrát větší roli až okolo 18. století a lidem je přiblížil až Rider Waite Smith tarot v 20. století. Původní symboly totiž byly úplně jiné a s křesťanskou symbolikou, která nebyla všem úplně blízká. Ty místo nich nahradily klasické světské obrázky, které lidem byly mnohem bližší.

Význam slova tarot

O významu slova tarot se můžeme také jen dohadovat. Protože nikdo nezaznamenal jeho historii, neví se ani to, co slovo tarot znamená. Jsou 3 různé teorie:

  1. Podle egyptského „Tar-rosh“, což znamená „královská cesta“
  2. Hebrejské „Torah“ značí v překladu zákon
  3. Latinský výraz „Rota“ je symbolika koloběhu života a smrti

Co je to tarot

Tarot se skládá celkem ze 78 karet. 22 karet je velká arkána a 56 karet malá arkána. Ve velké arkáně můžeme najít vyšší symboly života jako celku. Jsou to archetypy a životní síly, které ale není úplně jednoduché popsat. Malá arkána pak pracuje s jednoduššími postavami a konkrétními živly.

V kartách se skrývají všechny přírodní zákonitosti, které existují. Člověk, který se zasekl na jednom místě, tak díky tarotu může najít odpovědi na otázky, které mu nedají spát.

Výklad tarotových karet

Pokud se rozhodnete svěřit svůj osud do rukou karet a vydáte se pro radu ke kartářce nebo věštkyni, nezapomínejte, že jedna karta se dá vyložit různě. Vždy záleží na okolnostech a osobním výkladu.

Karty můžete brát taky jen jako radu nebo popostrčení. Často vám dají nový úhel pohledu, který vás předtím nenapadl. Někdy se může zdát, že řešení je až přitažené za vlasy, ale nezapomínejte, že v tarotu ani v životě není nic nemožné.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací