Menu

Život podle Feng – šuej = Záruka klidné domácnosti

Často se říká, že jaký má člověk domov, takový má i život. Jestliže je váš domov v nepořádku a chaosu, vypovídá to o vás, že jste zmatkář a k utříděným myšlenkám máte daleko. Zatímco přesný řád a precizní úklid je jasným znamením pro uspořádaného člověka. Která možnost je lepší, nevíme, ale za to vám poradíme, jak svůj domov udělat tím nejpříjemnějším místem na planetě. Domácnost podle Feng – šuej, seznamte se.

Psychologie prostoru

Feng – šuej (Feng Shui) se považuje za tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem mezi člověkem a jeho životním procesem v čase. Pomáhá nastolit harmonii v prostoru (dům, byt, pracoviště). Jestliže se dodržují správné postoje a metody Feng-šuej, může to v dobrém ovlivnit harmonii i energii domovů a mezilidských vztahů. Například na každou místnost a část domácnosti platí jiné tipy a pravidla. I maličkosti mohou změnit hodně.

Vstupní prostor = první dojmy

Ming tang. Tak se říká prostoru před domem a oblasti hlavního chodu. Pro Feng – šuej je to velice důležitá část, neboť vysílá hodně signálů do okolí. První dojem je vždy důležitý, a to za každé situace. Pokud tedy nechcete, aby na vaši návštěvu už při příchodu dýchla negativní atmosféra, rozhodně se zaměřte na správné vybavení vstupu, kde se počítá i chodba. To znamená odstranění rušivých elementů, zrcadla, jestliže visí naproti vchodovým dveřím a dalších přebytečných věcí. Snažte se, aby vchod působil příjemně, přehledně a byl dobře osvětlený.

Kuchyně = srdce domova

Základním pravidlem je, aby kuchyně nebyla situovaná pod ložnicí nebo naproti dveřím koupelny či ložnice. Ideálně by měla být umístěna hned u chodby čili první místnost, kterou vidíte. Z hlediska Feng – šuej není spojení kuchyně s obývacím pokojem šťastné, avšak pokud je to nezbytné, doporučuje se místnosti od sebe oddělit aspoň příčkou nebo závěsem.

Obývací pokoj = relaxační zóna

Ústřední a největší místnost domácnosti, ve které se schází celá rodina, hosté a skvěle se v ní odpočívá s čajem a u televize. Aby tato místnost mohla splňovat všechny tyto účely, je nutné rozmanité osvětlení, které podpoří funkci pokoje. Pořiďte si nejen centrální osvětlení, jako je lustr, ale i nástěnné a stojací lampy a svíčky, které prosvětlí rohy místností a dodají jí atmosféru. Myslete také na to, že studené modré světlo do obýváku nepatří. Tam chceme zažívat relax, pohodu. Příjemnější je proto žluté nebo teplé bílé osvětlení a to z několika zdrojů. Za nejlepší variantu uspořádání nábytku se považuje postavit ho do křivky, kruhu nebo osmihranu. Všude platí, že musí být uklizeno!

Ložnice = nejoblíbenější místnost

Ložnice by měla být rozhodně umístěna co nejdál od vchodových dveří. Postel rozhodně nestavějte vedle dveří a na noc vždy zavírejte. Do ložnice také nepatří přemíra nábytku, který může utlačovat pocity volnost a štěstí. Pořiďte zde květiny s kulatými listy, lampami a obrazy. Jestliže se chcete cítit příjemně a uvolněně, použijte na stěny jedině uklidňující barvy (šedá, béžová, bílá).

Vyzkoušejte Feng – šuej a uvidíte, že vám to do života přinese samé pozitivum.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací