Menu

Zpívající (tibetská) mísa, která vyléčí vašeho ducha

Při pohledu na kovovou mísu vás pravděpodobně napadnou slova užitečná, praktická a možná ne úplně vzhledná. Avšak pokud se bavíme o tibetské míse, je potřeba toho zmínit mnohem více. Protože tento tradiční předmět dokáže vážně zaujmout. Pojďme se společně podívat, co tibetská mísa umí a proč je dobré si ji pořídit.

Zpátky do minulosti

Stopy sahají až do poloviny 3. tisíciletí př.n.l., a to konkrétně do Tibetu a Nepálu. Už tehdy lidé objevili kouzelné účinky zpívající mísy. Pravděpodobně ji už kdysi využívali k vyladění osob pro komunikaci se světem, pro uvedení stavu meditace a vnitřní rovnováhy.
Mísa se tedy považuje za specifický hudební nástroj s hluboce duchovním působením. Při hraní vytváří nejen příjemné zvuky, ale i pozitivní vibrace.

Nejčastěji se vyrábí ze sedmi kovů, které představují sedm tradičních astrologických planet. Klasickým způsobem je ruční tepání. To se považuje za nejvíce ceněné, neboť díky tomu mají mísy lepší zvuk. Dále se používá lití nebo vysoustružení. Můžete narazit na zdobené mísy, ale spíše se dělají bez jakýchkoliv úprav. Každá z nich je originál, a to jak tvarem, váhou, tak zvukem.

Jak na harmonizující nástroj

Jestliže se rozhodnete si pořídit svou zpívající mísu, je dobré si nastudovat, jak se používá. Není to nic těžkého. Přečtěte si návod nebo se podívejte na video.

  • Mísu si položte na dlaň, uchopte paličku a jemně do mísy ťukněte. Rozezní se její nádherný a velmi dlouhý tón. Poté můžete mísu obkroužit po jejím vnějším okraji paličkou a tóny a zvuky měnit intenzitou obtáčení.
    V případě, že budete hrát na více mís současně, je dobré je umístit na polštářky, které se k tomuto účelu používají. Rozmístit je kolem sebe na zem, sednout si mezi ně a hrát v této poloze. Samozřejmě, že tato technika je vhodná pro již pokročilé hudebníky.
    Buďte trpěliví, je to hudební nástroj, který jako všechny ostatní, vyžadují trénink, čas a trpělivost. Soustřeďte se na zvuk, meditujte, odpočívejte a tím budete léčit svoje energie, tělo i ducha.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací