+420 533 534 201 (Po-Pá: 8-12 a 13-17)
cz
Země doručení
Další země
+420 533 534 201 (Po-Pá: 8-12 a 13-17)

Validace zákazníka a účtu - ověření věku

Vidíme, že se chystáte na první nákup, u kterého si musíme být jisti vaším věkem. To je v pohodě, ukážeme vám, jak na to

Každé zboží, které je označeno štítkem "Nad 18 let", vám ze zákona můžeme zaslat až po ověření věku. K tomu stačí, když nám pošlete redukovanou kopii vašeho dokladu totožnosti. 

To znamená, že na fotce bude vidět pouze vaše jméno, příjmení, datum narození a nápis, že jde o občanský průkaz nebo pas. Toho docílíte buď překrytím ostatních údajů z dokladu, nebo jednoduchou úpravou fotky v mobilu, tabletu nebo počítači.
 

Vzor formuláře pro ověření věkuJakmile váš věk zkontrolujeme, "odemkneme" u vašeho účtu možnost nakupovat tabákové a jim podobné produkty - při jakékoliv další objednávce už se nám díky tomu prokazovat nemusíte.

Bezpečnost je pro nás na prvním místě

Jelikož se jedná o redukovanou kopii dokladu, nehrozí žádné riziko jeho zneužití. Navíc všechny vámi zaslané e-maily se žádostmi ihned po ověření mažeme. Pouze si fyzicky schováváme důkaz o vašem zvalidování, to kdyby někdy bylo potřeba zpětně zkontrolovat, že jsme váš věk skutečně ověřili.

Nedělá to za nás počítač

Každou žádost zpracováváme ručně. Nejde tedy o žádnou automatizovanou činnost a po odeslání žádosti je potřeba vyčkat na potvrzení, že jsme váš účet úspěšně ověřili.

Pro představu to funguje podobně jako u samoobslužných pokladen v supermarketech. Při nákupu i placení si vystačíte sami, ale jakmile máte v košíku tabák nebo alkohol, musí váš věk osobně ověřit obsluha. U nás je to však o dost pohodlnější, protože váš věk zkontrolujeme jen jednou a při dalších nákupech už si vás budeme pamatovat.

 

Hezky jednu po druhé


Ke všem žádostem přistupujeme postupně tak, jak k nám dorazily. Bez zbytečných průtahů váš věk zkontrolujeme a účet zvalidujeme během pracovní doby, tedy od pondělí do pátku v časech 8-12 a 13-17.

Jakmile nám žádost odešlete, neznamená to, že máte automaticky zvalidovaný účet. Po úspěšném ověření věku se váš účet automaticky přepne do stavu "Zvalidován". Zároveň vám pošleme potvrzující e-mail.

 

Co nejrychleji

Vaše žádosti o ověření věku se snažíme zpracovávat i mimo pracovní dobu. Může se však stát, že při větším náporu se nahromadí velké množství validací. V takovém případě trvá o něco déle, než všechny žádosti úspěšně vyřídíme.
 

► Standardní doba ověření účtu: 0-1 den.
► Maximální doba ověření účtu: 0-3 dny. 

Vzor pro odeslání žádosti a přesně popsaný postup najdete v administraci svého účtu pod záložkou Validace.

Zajímá vás, proč musíme sami kontrolovat váš věk a jakým zákonem se řídíme? Sepsali jsme pro vás "Otázky a odpovědi k validaci zákazníka", kde potřebné informace najdete.

Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod z 552 recenzí
Zobrazit všechna hodnocení
Vždy pořadí když něčemu nerozumim, paráda.
Ověřený zákazník před 7 hodinami
„super děkuji“
Ověřený zákazník včera
Vše v nejlepším pořádku! Moc děkuji.
Ověřený zákazník před 6 dny